BORKOWSKI ARCHITEKCI

Borkowski Architekci to autorska pracownia projektowa prowadzona nieprzerwanie od 1997 r. Specjalizujemy się w architekturze, urbanistyce oraz projektowaniu wnętrz. W projektowaniu kierujemy się funkcjonalnością i prostotą. Dlatego szczególną uwagę przykładamy do projektowanych detali, doboru materiałów i perfekcyjnego wykonania naszych inwestycji.

Jacek BORKOWSKI

architekt, przedsiębiorca

Absolwent Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej, gdzie pracował jako asystent w Instytucie Architektury i Urbanistyki PŁ. Dyplom pod kierownictwem prof. Bolesława Kardaszewskiego, obronił z wyróżnieniem. Laureat I nagrody Prezydenta Miasta Łodzi na najlepszy projekt dyplomowy roku. Wielokrotny laureat konkursów architektonicznych. Członek Rady Łódzkiej Okręgowej Izby Architektów RP.

Od 1997 r. właściciel biura zajmującego się projektowaniem architektoniczno-budowlanym, urbanistycznym oraz doradztwem w zakresie realizacji inwestycji. Radny Rady Miejskiej w Łodzi VI kadencji, a w niej przewodniczący Komisji Planu Przestrzennego, Budownictwa, Urbanistyki i Architektury, a także wiceprzewodniczący doraźnej Komisji ds. Nowego Centrum Łodzi.

Były Pełnomocnik Prezydenta Miasta Łodzi ds. Realizacji Inwestycji „Centrum Dialogu”; doradca Wiceprezydenta Miasta Łodzi ds. Inwestycji; Pełnomocnik Wiceprezydenta Miasta Łodzi i wiceprzewodniczący Zespołu Architektury, Urbanistyki i Plastyki w „Sztabie ul. Piotrkowskiej”. Przez 7 lat związany z Miejską Pracownią Urbanistyczną.

Aktywista miejski. Współtwórca założeń do Budżetu Obywatelskiego dla Łodzi oraz inicjator idei konsultacji społecznych dotyczących planowania przestrzennego.